Wielki Łuk Warty w obiektywie

Z przyjemnością zapraszamy na wystawę fotograficzną autorstwa Piotra Dudka pt. “Wielki Łuk Warty w obiektywie”, którą można obejrzeć w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, ul. Narutowicza 13, w Wieluniu, w dniach od 11 kwietnia do 23 czerwca 2019 roku.

Wystawa prezentuje zdjęcia flory i fauny wykonane na terenie Wielkiego Łuku Warty. Przepiękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy, niecodzienne ujęcia rzadkich gatunków roślin i niezwykłe kadry zwierząt występujących na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego wywołują w odbiory zachwyt nad pięknem tego urokliwego zakątka Polski, jakim jest dolina Warty w jej środkowym biegu.

Piotr Dudek – urodzony w 1980 roku, pasjonat fotografii przyrodniczej i miłośnik natury, założyciel i aktywny członek Towarzystwa Przyjaciół Wielkiego Łuku Warty, propagującego piękno lokalnej przyrody. Inicjator wiosennych plenerów poznawczo-fotograficznych na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego,propagator ekologicznego stylu życia wolontariusz organizacji działających na rzecz ochrony środowiska, min. Greenpeace. Swoją przygodę z fotografią zaczynał od tematów związanych z pięknem krajobrazów, teraz zajmuje się głównie fotografowaniem ptaków i ssaków, które wymagają więcej cierpliwości i wiedzy. Wśród zainteresowań Piotra znajduje się także makro fotografia, obejmująca w większości bogaty zbiór zdjęć motyli nadwarciańskich. Bogactwo barw, niecodzienna gra świateł oraz dynamika ruchu to charakterystyczne cechy zdjęć Piotra, który stara się pokazywać przyrodę taką jaka jest: piękną, tajemniczą, dziką. Jego najpiękniejsze zdjęcia powstają na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie łapie w obiektyw chwile z życia natury zawarte pomiędzy świtem a zachodem słońca. Fotografie Piotra pełne są życia, odkrywają tajemnice przyrody w wysublimowany, wręcz artystyczny sposób. Można powiedzieć, że polska przyroda to jego największa pasja, a aparat fotograficzny to najlepsze narzędzie na podzielenie się tą pasją z innymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *