Poznaj lokalną przyrodę

Projekt “Poznaj lokalną przyrodę”, ruszył w listopadzie 2018 roku. Obejmuje on naszą mobilną wystawę zdjęć zrobionych na przepięknych terenach Załęczańskiego Parku krajobrazowego. Na kilkudziesięciu fotografiach w formacie A3 znajdziecie uchwycone w naturalnym środowisku życie licznych przedstawicieli gatunków fauny występującej na obszarach Wielkiego Łuku Warty. Wszystkie zdjęcie wykonane są w lokalnym środowisku. Wiele ze zwierząt widocznych na obrazach z pewnością mijacie podczas codziennych spacerów. Niektórych nie zauważacie, a jeszcze inne znakomicie ukrywają się przed waszym wzrokiem.

Warto przystanąć na chwilę, zapatrzyć się w świat tak bliski a jednocześnie tak daleki. W natłoku codziennych spraw często nie mamy czasu na wycieczki na łono przyrody, uczymy się o niej z książek, oglądamy filmy i programy przyrodnicze. Zdjęcia przedstawione przez Towarzystwo Przyjaciół Wielkiego Łuku Warty to część naszej natury, którą mamy na wyciągnięcie ręki, to nasze pola, lasy, łąki. To Załęczański Park Krajobrazowy.

SP Toporów wystawa zdjęć
“Poznaj lokalną przyrodę” – wystawa zdjęć SP Toporów

Fotografie o wymiarach 50×40 cm oprawiliśmy w antyramy i każdą opatrzyliśmy odpowiednim opisem: nazwa gatunku w języku polskim i łacińskim. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych okolicznych gmin. Jego celem jest zapoznanie młodych ludzi z naszą lokalną przyrodą. Udostępniamy zdjęcia całkowicie darmowo. Jako pierwsza z wystawy korzysta Szkoła Podstawowa w Toporowie , w gminie Wierzchlas. Chętne placówki zachęcamy do współpracy i prosimy o kontakt.

Przykładowe zdjęcia z wystawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *