Media o nas

Towarzystwo Przyjaciół Wielkiego Łuku Warty to organizacja pozarządowa, którą tworzy grupa pasjonatów zaangażowanych w aktywne działania ekologiczne. Łączy ich troska o zachowanie piękna i bioróżnorodności niezwykłego odcinka górnej Warty. Reagują w sytuacjach, gdy środowisko jest zagrożone. współpracują z lokalną społecznością, propagują postawy ekologiczne, organizują akcje sprzątania śmieci, mają udział w warsztatach, wystawach, wykładach.
Ważnym przejawem działalności stowarzyszenia jest dokumentacja flory, fauny i siedlisk naturalnych. Jeśli spotkacie kogoś nad brzegiem Warty, skradającego się z aparatem miedzy drzewami, podpatrującego ptaki gdzieś w bujnych krzakach albo porannym świtem przemykającego po łąkach, to z dużym prawdopodobieństwem macie do czynienia z członkiem TPWLW.
Dzięki uprzejmości stowarzyszenia prezentujemy część jego zasobów zdjęciowych. To najwyższej próby fotografie, ukazujące bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe nadwarciańskiej krainy.

[…]

Artykuł autorstwa Zbyszka Rybczyńskiego, ukazał się z okazji obchodów 40 lecia utworzenia Załęczańskiego Parku Krajobrazowego w wielun.naszemiasto.pl.

Zobacz cały artykuł >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *